Akıllı Robotik Kaynak

Robotik kaynak, otomotiv endüstrisi gibi yüksek üretim uygulamalarında direnç nokta kaynağı ve ark kaynağı için yaygın olarak kullanılır. Robotik kaynak, özellikle büyük veya zorlu kaynaklar için hızı, çıktıyı ve doğruluğu en üst düzeye çıkarır. Manuel işlemler, çok işlemli bir robotik kaynak iş hücresinin üretim verimliliği ve doğruluğu ile rekabet edemez. Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe, kalite, hız ve düşük maliyetler için pazar talepleri katlanarak artıyor. İster manuel işlemleri otomatikleştiriyor, ister eski robot sistemlerini yükseltiyor olsun, rekabetçi kalabilmek için pazar taleplerinin karşılanması gerekmektedir.


Robotik bir kaynak aparatının takılması, zaman ve paraya büyük önem, planlama ve önemli yatırımlar gerektirir. Bununla birlikte, prosedürlerinde robotik kaynak uygulayan şirketler sayısız uzun vadeli fayda kazanmışlardır. İmalat sanayinde şirketler, maliyetleri düşük tutmaya devam ederken sürekli olarak kalite ve üretkenliği artırmak için çabalamaktadır. Bu gelişmeleri yapmak için, imalat şirketleri genellikle teknolojiye yönelir ve bu özellikle robotik kaynak uygulamalarındada geçerlidir.

 

Robotik kaynak, kaynak, robotik, sensör teknolojisi, kontrol sistemleri ve yapay zekanın zorlu bir kombinasyonudur. Artan kalite, üretkenlik ve esneklik taleplerinin artmasıyla, robotik kaynak işlemlerinin hassas ve uyarlanabilir kontrolü modern sistemlerin geliştirilmesi için önemli bir hedef haline gelmiştir. Kaynak ve otomasyonu için tasarlanmış algılama teknolojileri, istenen bu kontrol seviyesini sağlayan temel unsurlardır. Sensörler, kontrol sistemine giriş kaynakları olarak işlev gören proses parametrelerini gözlemlemek ve ölçmek için uygulanır. Kontrol sistemi, sensörlerden gelen giriş bilgilerini alarak ve analiz ederek, robotlu kaynak işleminin çıkışını, tanımlanan kaynak prosedürü spesifikasyonlarına göre uyarlar. Robotik kaynak, sürekli kaynak kalitesi ve artan üretim kapasitesi gereksinimlerini karşılar. Robot sistemleri 7/24 çalışmak için kullanılabilir. Çevrimiçi programlamaya kıyasla 10 kata kadar daha hızlı programlamaya izin veren çevrimdışı yazılımla birleştirildiğinde, robot bir öncekine kaynak yaparken bir sonraki iş parçasının programlanması yapılabilir.

 

İhtiyaçlarınıza yönelik en uygun çözümler
SRDR Robotik , Tarım , Otomotiv, Kimya, Savunma , Enerji, Gıda, İlaç, Metal, Kozmetik, Kırtasiye, Enerji, Tekstil, Ahşap, Ziraat, Plastik, Silah, Parfümeri , Matbaa, Klima, Gemi sektörlerinde 25 yıl ve 300’ü aşkın proje deneyimi ile sizin için en iyi uygulamayı önerir ve yapar, doğru robotik çözümü bulmak üzere SRDR Robotik tam aradığınız çözüm ortağınızdır. Robot teknolojisindeki yenilikçi çözümleri, kanıtlanmış proje yönetimi, ekipman entegrasyonu, tecrübeli mühendislik yaklaşımıyla yüksek teknoloji gerektiren projelerde siz değerli müşterilerine değer yaratmaya devam etmektedir. Uygulamanız için bize güvenebilirsiniz, projenin başında neyin yapılabilir olduğunu size açıklar ve yapılamayacak işler için dürüstlüğümüzden taviz vermeden işin başında söyleriz ve sözümüzü tutarız. Amacımız, verimliliğinizi artırarak, bakım maliyetlerinizi düşürerek ve iş gücünüzü optimize ederek operasyonlarınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olmak , sorunu çözmek, endüstriyel 4.0 ve dijitalizasyon çağında daha çok karlı üretim elde etmenize çözüm ortaklığı sağlamaktır.

 

Bir dizi otomatik ürün
Sanayi üretim teknolojileri alanında 25 yıldır sürekli olarak ” Katma Değer ”, ” Rekabet Edebilirlik ”, ” Teknolojik Kazanç ”, ” Süreklilik ” ve ” Güven ” konularını benimseyerek endüstriyel üretim teknolojileri alanında çalışıyoruz. SRDR, müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için bir dizi otomatik ürün sunmaktadır. Üretim ortamlarında kullanılan çok çeşitli robotik ve montaj sistemleri üretiyor ve entegre ediyoruz. Çizgiler, görsel mühendislik kontrolü, ağırlık kontrolü, metal dedektörleri ve etiketleme gibi komple çözümler geliştiriyor ve sağlıyoruz.

 

Maksimum performans ve yüksek kalite
Robotik kaynak, özel robotik kolların ve otomatik kaynak ekipmanının çalışmasını içeren otomatik bir kaynak işlemidir. Bir kaynak robotunun en önemli avantajları birinci sınıf kalite ve yüksek performanstır. Robotik kaynak, çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Yenilikçi Otomasyon, otomotiv oturma bileşenlerinden ve yapısal alt montajlardan odun sobalarına ve hatta mutfak lavabosundaki bazı kaynak sonrası işlemlere kadar küçük ve orta ölçekli ürünler için robotik kaynak çözümleri oluşturur.

 

Yüksek üretkenlik düşük maliyet
Robot kaynağı, hem kaynağı gerçekleştirerek hem de parçayı işleyerek bir kaynak işlemini tamamen otomatikleştiren mekanize programlanabilir araçların (robotlar) kullanılmasıdır. Otomatik kaynak çözümlerinin geliştirilmesi, daha yüksek ürün kalitesi, üretkenlik ve düşük maliyet gereksinimi tarafından yönlendirilmeye devam etmektedir.

 

Rekabet gücünüzü arttırın
Piyasanın dinamik davranışlarına yanıt vermek ve dolayısıyla ürünleri rekabetçi tutmak için gerekli olan iyi üretim sistemi esnekliği imalat sanayileri için önemli bir kalkınma hedefi haline gelmiştir. Sonuç olarak, robotik kaynak işlemleri geleneksel manuel çalışma ve sert otomasyon için cazip alternatif çözümler sunar.

 

Çeşitli ürün yelpazesi
Robotik kaynak günümüzün müşteri uygulaması ve üretiminin detaylı taleplerini karşılamaktadır. Her müşterinin ihtiyaçlarına göre uyarlanan robotik kaynak, kişinin yatırımından en iyi şekilde yararlanmasını sağlar. Kaynak, iki malzemenin ısıtılması, karıştırılması ve daha sonra güçlü bir birleşim oluşturmak için malzemelerin ve / veya bir dolgu maddesinin soğutulmasıyla birleştirildiği bir işlemdir.

 

Verimliliği ve tutarlılığınızı arttırın
Ark kaynağından punta kaynağa kadar, yeni ve kullanılmış kaynak robotları tipik olarak gerekli kaynağın tekrarlanan ve kalite ve hızın çok önemli olduğu kaynak işlemlerinde kullanılır. Robotik kaynak verimliliği, tutarlılığı ve yatırım getirinizi artıran otomatik bir işlemdir. Temel bir robotik ark kaynağı sistemi iki alt sistem tarafından oluşturulur: enerjiyi kaynak güç kaynağından iş parçasına ileten kaynak ekipmanı ve ısı kaynağının ve iş parçasının göreceli konumlandırılmasını sağlayan robot. Normalde üç eksenli bir alt kol ve üç eksenli bir bilek içeren altı eksenli endüstriyel robotlar kullanılır, çünkü bilekte monte edilen kaynak torçunun üç boyutlu kaynak için gerekli tüm pozisyonlara ulaşmasını sağlarlar. Geleneksel olarak, ark kaynak torçlarını uç efektör olarak taşıyan genel amaçlı endüstriyel robotlar kullanılır.

 

Robotlar tehlikeli ve zorlu görevleri yerine getirebilir
Robotik kaynağın en büyük avantajlarından biri güvenliktir. SRDR Robotik kaynak, insan operatörü kaynak işleminin ısı, kıvılcım ve dumanlarından uzaklaştırır. Otomasyonun tipik avantajları robotik kaynak için geçerlidir; Işıklar açık veya kapalı olarak çalışacak ve hasta günler veya tatil gerektirmeyen 7/24 işgücü. Bununla birlikte, daha derin avantajlar daha tutarlı kaynak yolları ve kaynak penetrasyonlarını içerir. Punta kaynağı durumunda; robotlar büyük tabancaların karmaşık tekrarlanabilir konumlandırmasına izin verir.

 

Çalışma ortamınızı daha güvenilir ve sağlıklı hale getirin
Robotik kaynak hücreleri, ark parlamasını, aşırı püskürtmeyi ve robot ve parça ile doğrudan teması önemli ölçüde azaltarak daha da güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Bir robot kaynakçı daha tutarlıdır ve bir kaynaktan diğerine hızlı bir şekilde geçerek tüm süreci hızlandırır. Robotik kaynak teknolojisi, kullanıcıyı daha hızlı kaynak ile güçlendirmek ve güvenli bir şekilde geliştirmek için ilerlemeye devam ediyor. İlerleyen kaynak teknolojileri, kaynak uygulaması için ısının daha iyi kontrolü için ince modüle edilmiş enerji modellerine izin verir. Diğer gelişmiş kaynak teknolojileri, daha geniş tolerans aralıklarına sahip arayüzlerde başarılı kaynağın oluşmasına izin veren veya izleme gibi görünmektedir. İşçi ve çevre güvenliği faktörleri, robotik kaynak sistemlerine maliyet-gerekçelendirme sürecinde bir başka avantaj sağlar.

 

Çalışanlarınızı zorlu ve tekrarlayan işlerden kurtarın
SRDR Robotik kaynak hücreleri, iş parçalarının şekil ve boyut olarak değiştiği dinamik, hızla gelişen bir üretim ortamına tam olarak uyar. Komple robotik kaynak çözümleri, ağır ve karmaşık iş parçalarının güvenli ve verimli kullanılmasını sağlayan entegre bir taşıma sistemine sahiptir, ancak iş parçası da mümkün olan en iyi kaynak pozisyonuna ayarlanabilir. Bu, artan kaynak biriktirme oranlarını, iş güvenliği ve iş yeri ergonomisini garanti eder. Kaynak otomasyonu, gelişmiş üretkenlik ve kaynak tutarlılığından üretim, işçilik ve malzeme maliyetlerini düşürmeye kadar her büyüklükteki şirket için sayısız avantaj sunar. Artık robotlar sadece büyük üreticiler için uygun değil, aynı zamanda küçük ve orta ölçekli işletmeler de Robotik Kaynak teknolojisi çözümü uygulayarak fayda sağlıyor.

 

Robotik Kaynak Uygulamalarının Avantajları
Verimlilik artışı
Bir robotun sürekli olarak çalışarak kaynak bileşenlerini insanlardan üç ila beş kat daha hızlı işleyebilmesi, daha büyük bir arka dayanması ve kaynak eklem pozisyonları arasında hızla hareket etmesi sayesinde, robotik bir kaynak sistemi çıktıda önemli artışlar sağlayabilir.

Tutarlılık ve tekrarlanabilirlik
Manuel kaynak, tutarlılık ve tekrarlanabilirlik elde etmek için yüksek seviyede beceri ve konsantrasyon gerektirir. Robotik bir kaynakçı sürekli olarak aynı kaynak çevrimini sürekli olarak, günde 24 saat, haftada yedi gün gerçekleştirmeye devam edebilir.

Esneklik
Manuel kaynak işlemleri, her üretim çalışmasında değiştirilen birden fazla mastar gerektirir. Robotlar, zamandan veya şekilden bağımsız olarak herhangi bir parçayı yakalayabileceği, montaj üzerine yerleştirebileceği ve kaynak işlemi sırasında sıkı tutabildiği için değerli zamandan tasarruf edebilir ve takım değişikliklerini ortadan kaldırabilir.

Güvenlik
Elektrik çarpması, gazlara ve zehirli dumanlara maruz kalma ve kaynak makinesinin göz korneasındaki flaş yanıkları gibi kaynakçılar için çok sayıda güvenlik riski vardır. Robotik kaynakçılar, Metal İmalat endüstrisindeki işçilerin kaza sayısını azaltma konusunda kendilerini kanıtlamışlardır ve Safe Work Australia’ya bildirilen yaralanmaların sayısı her yıl azalmaktadır.

Kalite
Robotik bir kaynakçı, doğru kaynak açısı, hız ve mesafeyi (+ 0,04 mm) tekrarlanabilirlikle sağlayarak üstün kalite elde edebilir. Her bir kaynak bağlantısının sürekli olarak en yüksek kalitede üretilmesi, maliyetli yeniden işleme ihtiyacını önemli ölçüde azaltır.

Emek
Yüksek derecede özelleştirme olan işler için manuel kaynakçılara ihtiyaç duyulurken, robotik bir kaynakçı, yoğun çalışma saatlerinde ek saatleri azaltarak ve fazladan personel alma ve eğitme ihtiyacını azaltarak sorunları hafifletecektir.

Sarf malzemelerini azaltın
Manuel kaynakla, kaynağın boyutu operatörden belirlenir ve gerektiğinden daha büyük bir kaynağa neden olabilir. Robotlar her zaman derz gereksiniminin doğru uzunluğuna ve boyutuna kaynaklanacak şekilde programlanır ve zaman içinde önemli ölçüde tasarruf sağlar.

Azalan üretim maliyetleri
Kalite, tutarlılık ve üretkenlikteki iyileştirmeler sayesinde robotik kaynak sistemi parçaları daha düşük maliyetle teslim edebilir. İşçilerin tazminat ve sigorta maliyetlerinin düşürülmesinin yanı sıra, daha düşük enerji tüketimi ve sarf malzemesi maliyetleri ile daha fazla tasarruf da yapılabilir.

Kaynak bozulmasında azalma
Bir kaynaktaki bozulma, kaynak işleminin ısıtma ve soğutma döngüsü sırasında kaynak metalinin ve bitişik ana metalin genişlemesi ve büzülmesinden kaynaklanır. Robotik kaynakçılar, kaynağın derz gereksinimleri için doğru şekilde boyutlandırılması, kaynak geçişlerinin miktarının en aza indirilmesi ve genişleyen ve bozulmaya yol açabilecek çevredeki metalin ısınmasını en aza indirmek için işlemi hızlı bir şekilde tamamlayacak şekilde ayarlanır.

Artan rekabet avantajı
Robotik bir kaynak çözümü uygulamak, tutarlı kaliteyi sağlarken ürünlerin daha hızlı tamamlanmasını ve teslim edilmesini sağlayarak şirketleri rekabetten ayırabilir.

 

SRDR Robotik, ayrıca ileri teknoloji sağlar:
• Akıllı robotik montaj hatları
• Akıllı Otomatik makineler ve özel hatlar
• Akıllı özelleştirilmiş OEE
• Erp iletişimi ile akıllı özelleştirilmiş rapor
• Akıllı robotik kamera uygulamaları
• Akıllı Robotik derin öğrenme
• Akıllı Robot kullanımı
• Akıllı Robotik makine öğrenimi
• Akıllı Robotik simülasyon ve analiz
• Akıllı Robotik görüş kalitesi sistemleri
• Akıllı Görüş Kılavuzlu Robotik Sistemler
• Akıllı karanlık fabrika ve dijital hazır olma
• AGV
• Yapay zeka
• Büyük Veri Yönetimi ve Bulut sistemleri
• Kontrol Sistemleri, PLC, Scada, Bluetooth,
• Dijitalleşme Dönüşüm Çözümleri ve Yapay Zeka
• Endüstriyel Veri İşleme Sistemleri
• Endüstriyel Yazılım, Donanım, IoT ve IT Çözümleri
• Endüstri 4.0 ve Endüstri 5.0 Uygulama Hizmetleri
• Entegre Akıllı Otomasyon Sistemleri
• Uzaktan Sistem Erişimi ve Kontrolü
• Robot Teknolojileri ve Sistemleri
• Bilim, Araştırma, Geliştirme, Robotik
• Sunucu ve Depolama Altyapı Sistemleri
• Simülasyon Tabanlı Planlama
• Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları
• Otomatik araçlar

 

Bize Hemen Ulaşın

SRDR Robotik’in eşsiz yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Bizimle hemen iletişime geçin, birlikte durum değerlendirmesi yapalım ve projelerinizi hayata geçirelim.