Robotik Sistemler

Robotik Sistemler

Robotik Sistemler

 

Robotik Sistemler, üretim uygulamalarını otomatikleştirir. İşçi gereksinimini azaltır. Üretim maliyetlerini düşürür. Bu sistemler günümüzde sanayi sektöründe ve imalat yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.

 

Yüzyıllardır imalat sektöründe el emeği ön palandaydı. Fakat teknolojinin daha da gelişmesiyle robotlar sektörde devrim yarattı. Üreticiler robotik sistemler sayesinde daha hızlı, daha kaliteli ürün üretebiliyor.

 

Üç türlü robotik sistem vardır:

 

1-Manpulatör robot sistemi

2-Mobil robotik sistem

3-Veri toplama ve kontrol robotik sistemi

 

Manipülasyon Robotik Sistemi, en yaygın olarak imalat sektöründe kullanılmaktadır. Bu sistemler 4-6 eksenli ve değişen serbestlik derecelerine sahip robot kolundan oluşur. Paletleme, paketleme, kaynak, taşıma gibi birçok farklı işlevi yerine getirir.

 

Mobil Robotik sistem ise diğerlerinden farklılıklar içerir. Bu sistem ürünleri bir yerden diğerine taşıyan platformlardan oluşur. Ayrıca mühendislik yazılımlarında da kullanılır.

 

Veri toplama ve kontrol robotik sistemleri, çeşitli sinyaller için veri toplamak, işlemek ve iletmek için kullanılır. Ayrıca mühendislik ve iş için de kullanılır. 

Son Yazılar

Robotik Boru Kaynak İşlemi
Yeni Normalde Robotik Teknoloji
Kaynak Robotu

Kaynak Robotu

08 Nisan 2021
Robotik Sistemler

Robotik Sistemler

05 Mart 2021

Bize Hemen Ulaşın

SRDR Robotik’in eşsiz yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Bizimle hemen iletişime geçin, birlikte durum değerlendirmesi yapalım ve projelerinizi hayata geçirelim.