Kaynak Robotu

Kaynak Robotu

Kaynak, iki malzemenin ısıtılması, karıştırılması ve ardından malzemelerin soğutulmasıyla birbirine kaynaştırılarak güçlü bir bağlantı oluşturulan işlemdir. 

 

Robot kaynağı, hem kaynağı gerçekleştirerek hem de parçayı işleyerek bir kaynak işlemini tamamen otomatikleştiren mekanize programlanabilir araçların (robotlar) kullanılmasıdır. 

 

Robotik kaynak, verimliliği, tutarlılığı ve yatırım getirinizi artıran otomatik bir süreçtir.

 

Bir fabrikayı kaynak robotlarıyla otomatikleştirmenin daha hızlı, tutarlı çevrim süreleri, üretimde kesinti olmaması ve daha iyi kaynak kalitesi gibi çeşitli avantajları vardır.

 

Temel olarak, kaynak robotu otomasyonunu kullanarak işlem daha az zaman alır ve üreticiler doğrudan işçilik ve güvenlik maliyetlerini düşürebilir ve malzemeleri koruyabilir.

 

Robotik kaynak, doğruluğu artırmak, güvenliği artırmak ve her projeyi tamamlamak için gereken süreyi azaltmak için kaynak işlemini otomatikleştirir. Bu faydalar, robotik kaynak işlemini manuel metal birleştirmeye popüler bir alternatif haline getirir. Pek çok sektör, ihtiyaç duydukları sonuçları olabildiğince çabuk elde etmek için bu otomatik süreçten yararlanır.

 

Kaynak Robotunun Avantajları Nelerdir?

 

Daha Az Zaman Harcayın

 

Robotik kaynak sistemleri işin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. İster yeni ister kullanılmış kaynak robotunuz olsun, manuel kaynağa göre daha az hata yaparlar. İşçilerden farklı olarak robotlar mola, tatil vb. Gerektirmez. İşiniz 7/24 kesintisiz devam edebilir. Bu da sonuç olarak iş hacminizi ve üretkenliğinizi artıracaktır.

 

Güvenlik Maliyetini Düşürün:

Manuel kaynak maliyeti yüksek olabilir. Zaman, beceri ve konsantrasyon gerektirir. Aynı zamanda tehlikelidir. Flaş, dumanlar, kıvılcımlar ve ısı, manuel kaynağı vergilendirme ve tehlikeli bir iş haline getirir. Robotik kaynak ile çalışanları koruyacak ve maliyetleri düşüreceksiniz. Bu sistemler tehlikelere dayanır ve genellikle üretimi artırır. Sigorta ve kaza ile ilgili maliyetler de önemli ölçüde azaltılır.

 

Malzemelerinizi Koruyun

En yetenekli kaynakçılar bile hata yapar. Bununla birlikte, yeni ve kullanılmış kaynak robotları ile güç ve tel dahil her şey düzenlenir. Otomatik kullanılmış kaynak robotik sistemleri, tutarlı bir şekilde çalışarak (daha az başlangıç) enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca, oluşturulan kaynaklar daha tutarlıdır. Robot sistemlerinin doğruluğu, daha az malzeme ve zaman israfı anlamına gelir. Malzemenizi koruyun ve aynı zamanda ürün kalitenizi artırın!

 

Bazı şirketler, tek bir kaynak hücresinden başlayarak ve yavaş yavaş tam otomatik bir kaynak işlemine geçerek robotik kaynak uygulamalarına kademeli olarak geçmektedir. Bir parçaya erişim sınırlı veya ulaşılması zor olduğunda robotlar yardımcı olabilir. 

 

 

SRDR Robotik, size daha fazla seçenek sunmak için FANUC, Motoman, ABB ve KUKA gibi en iyi markaları sunuyor. Özellikle kaynak robot uygulamalarında 25 yılı aşkın deneyime sahibiz ve genel üretiminizi iyileştirmek için kaynak işleminizi otomatikleştirmenize yardımcı olabiliriz. 

Son Yazılar

Robotik Boru Kaynak İşlemi
Yeni Normalde Robotik Teknoloji
Kaynak Robotu

Kaynak Robotu

08 Nisan 2021
Robotik Sistemler

Robotik Sistemler

05 Mart 2021

Bize Hemen Ulaşın

SRDR Robotik’in eşsiz yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Bizimle hemen iletişime geçin, birlikte durum değerlendirmesi yapalım ve projelerinizi hayata geçirelim.