Gelişmiş Programlama

Gelişmiş Programlama

Diğer eğitim konuları, kendi robot kullanımınıza bağlı olacaktır. Bazı uygulamalar, eğitim programına dahil edebileceğiniz özel beceriler gerektirecektir. Örnekler şunları içerir:

• Belirli bir uygulama için robot seçimi
• Etkili çalışma alanları tasarlama
• Robotlar için tasarım süreçleri
• Programlama yöntemleri
• Ağlar ve PLC'ler ile arayüzler oluşturma
• Çevrimdışı programlama ve simülasyon
• Endüstriyel ağ türleri
• Gelişmiş Hata Ayıklama
• Robot kinematiği
• Kod testi ve doğrulama

Fabrikanızdaki üretim departmanındaki prosesler için robot satın almanın zorluğu, otomasyonun odaklanmış robotlar için hangi uygulamanın en uygun olduğunu seçmek için bir robota ihtiyacınız olup olmadığını bildiği pek bilinmez. Her fabrika ve süreç özeldir ve kendi içinde değerlendirilmelidir. Bu nedenle, hangi uygulama ve işlem için hangi robotun seçileceğini bilmek önemlidir.

Uluslararası Robotik Federasyonu'na göre, robot satışları son beş yılda yüzde 45'in üzerinde artış gösterdi. Tüm sektörlerden giderek daha fazla şirket, üretim kapasitesini artırmak, maliyetleri düşürmek ve işçi güvenliğini artırmak için robotik çözümler arıyor. Günümüzün endüstriyel robotları daha akıllı, daha hızlı, uyumlu ve işbirliğine dayalıdır Günümüz teknolojisi ile robotlar, karmaşık görevleri büyük hassasiyet ve yüksek tekrarlanabilirlik ile gerçekleştirebilir. Tüm bu yeni teknolojiler endüstriyel robot yatırımlarını düşünmeyi heyecan verici bir zaman haline getiriyor.

Robot satın almak için üretim ortamında doğru süreci belirlediğiniz gibi, çözmek istediğiniz problem ve bir robotun neler sağlayabileceği konusunda net olun, tüm maliyet düşüşlerini göz önünde bulundurun: israfı en aza indirin, verimlilik yaratın, üretim hacmini artırın, güvenliği artırın veya işçilik maliyetlerini azaltın. Bu maliyet indirimleri temelde yatırım getirinize hizmet edebilir ve genellikle bir robotun sizin belirlediğiniz uygulama için uygun olup olmadığını belirlemede önemli faktörlerdir. Üretim bölümünüz için doğru robotu seçmek için aşağıdaki dört temel faktörü göz önünde bulundurun.

Uyarlanabilir / İşbirlikçi

Tarihsel olarak, robotlar tekrarlanabilir işler yaptı ve çitlerle çevrildi. Günümüzde robotlar, işbirliğine dayalı bir çalışma ortamında insanlar arasında güvenle çalışabilir. Uzamsal bilinçle donatılmış robotlar, çalışanları güvende tutar ve açık, esnek bir çalışma ağı sağlar. Yeni robot çağı, akıllı telefon çağının gelişiyle birlikte bir cobot (işbirlikçi robot) özelliğine sahip olmayı da içeriyor, bu robotik için ne anlama geliyor? İşbirliği, başka biriyle çalışmasına izin verirken entegrasyon anlamına gelir.

En Son Teknoloji

Teknoloji odaklı bir dünyada her ürünün en son teknolojiden adil bir paya sahip olması şaşırtıcı değildir. Günler ve aylar geçtikçe teknoloji daha iyi olmaya devam ediyor, dünün son teknolojisi artık bugün son teknoloji değil, bu teknoloji ve gelişmeyle birlikte görülen trend. Sonuçta teknoloji sizi veya şirketinizi beklemez. Robota en uygun olanı ve dahil olan uygulamaları entegre etmek geliştiricinin sorumluluğundadır. En son trendlerden bazıları bulut bilişim, uzaktan izleme ve teşhis, Endüstri 4.0 ve isimlendirilmeye hazır birkaç isimdir.

Kullanım Kolaylığı

Tıpkı akıllı telefon endüstrisinde olduğu gibi, arayüzü basitleştirmek için sürekli bir girişimin olduğu bir dünyada yaşıyoruz; endüstriyel robotlar genellikle karmaşıktır ve anlaşılması zordur. Bir robotla etkileşimi basitleştirmeye de ihtiyaç vardır. Robotun öğretilmesi ve çalıştırılması, robotla etkileşimin çoğunluğunu oluşturur. Bu, kolay ve sezgisel iletişim için uygun bir arayüz ihtiyacı yaratır.

Maliyet

Bu son kullanıcı için son derece önemlidir. Günün sonunda robotu satın alan kullanıcı yatırımın geri dönüşü konusunda endişelidir. Robot üreticisinin, müşteriye en iyi getiriyi sağlamak için her ayrıntılı bileşeni göz önünde bulundurması, güvenlik açısından test etmesi ve her bir bileşenin başlangıç ​​ve çalıştırma maliyetini göz önünde bulundurması önemlidir. Bir robotu harika kılan gerçek bir test, robotun tüm kritik bileşenlerini kapsayan maliyetin değerini göstermektir. Paranın değeri bu konuda endüstriyel robot dünyasında veya başka herhangi bir sektörde yerini almaz.

Son Yazılar

Robotik Boru Kaynak İşlemi
Yeni Normalde Robotik Teknoloji
Kaynak Robotu

Kaynak Robotu

08 Nisan 2021
Robotik Sistemler

Robotik Sistemler

05 Mart 2021

Bize Hemen Ulaşın

SRDR Robotik’in eşsiz yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Bizimle hemen iletişime geçin, birlikte durum değerlendirmesi yapalım ve projelerinizi hayata geçirelim.